Dni Skandynawskie

 

Przed nami 5. Jubileuszowa edycja Dni Skandynawskich, która odbędzie się w dniach 10-13 maja. Bogaty program imprezy obfituje w wydarzenie skierowane zarówno do przedstawicieli biznesu jak również mieszkańców.

Tegoroczna edycja wydarzenia jest kontynuacją rozpoczętej przed czterema laty idei stworzenia w Szczecinie aktywnej i interdyscyplinarnej platformy współpracy pomiędzy Polską a Skandynawią. Dni Skandynawskie są jedynym wydarzeniem w Polsce, które tak wielotorowo podkreśla współpracę ze Skandynawią i jest tak szeroką platformą do wymiany kontaktów i rozwoju wzajemnych relacji.

Dni Skandynawskie od pierwszej edycji kładły duży nacisk na rozmowy o biznesie. W tym roku w ramach Scandinavian Business Connect, odbędą się panele eksperckie dot. inwestycji i kreowania przestrzeni publicznej, oraz warsztaty ukierunkowane na rozwój kompetencji międzykulturowych. W ramach Scandinavian Business Connect odbędą się:

Speed business meeting – seria bezpośrednich spotkań, podczas których będą Państwo mieli okazję przedstawić krótko swoją firmę, opowiedzieć o oferowanych usługach, wymienić się wizytówkami, nawiązać nowe kontakty, pozyskać nowych klientów, dostawców czy inwestorów.

Spotkania z ekspertami – do Państwa dyspozycji będą przedstawiciele m.in. PAiH, ARP, SPCC, przedstawiciele spółek miejskich odpowiedzialnych za największe inwestycje w mieście.

Panel merytoryczny – planowanie i zarządzanie przestrzenią, gdzie obok prezentacji realizowanych projektów inwestycyjnych i architektonicznych przedstawione zostaną przykłady skandynawskich rewitalizacji z włączeniem zintegrowanych działań na rzecz społeczności lokalnej.

Warsztaty – spotkania dotyczące międzykulturowości, spotkania organizowane i prowadzone przez przedstawicieli SPCC, szkolenie dotyczące realizacji usług na rynkach skandynawskich.

Strefa HR – liczne spotkania z czołowymi specjalistami od zarządzania kapitałem ludzkim

Oczywiście Dni Skandynawskie to nie tylko biznes. Jak co roku ofertę programową uzupełniać będą wydarzenia artystyczne, kulturalne, edukacyjne i sportowe. Projekcje filmów skandynawskich, wystawy, spektakle teatralne, warsztaty dla dzieci i młodzieży zachęcać będą do poznawania kultury skandynawskiej.

W ramach festiwalu Me.Ba usłyszymy takich wykonawców jak rewelacyjną, elctro-pop wokalistkę RAINDEAR, duńską wokalistkę młodego pokolenia Malene Mortensen, oraz duńsko-szwedzki kwartet jazzowy, którego liderem jest Carl Wither. Podczas koncertów nie zabraknie polskich akcentów. Zagrają dla nas Yarosh Organ Trio z młodą i niezwykle uzdolnioną wokalistką Kasią Mirowską.

Akcenty rodzinno sportowe to przede wszystkim tradycyjny rajd rowerowy do Skandynawii. W tym roku uczestnicy wyprawy będą delektować się nie tylko pięknem szwedzkiej Skanii, ale także będą mieli okazję zwiedzić najbardziej rowerowe miasto na świecie, czyli Kopenhagę. Wspomnieć należy również o Pikniku Skandynawskim realizowanym w ramach cyklu Kolorowa Aleja. Podczas wydarzenia które odbędzie się w weekend na młodszych i starszych czekać będzie mnóstwo atrakcji, które przybliżyć mają kulturę krajów takich jak Szwecja, Norwegia czy Dania.

Informacje o wszystkich tegorocznych atrakcjach przewidzianych w ramach Dni Skandynawskich są dostępne na stronie www.ds.szczecin.eu w zakładce program.

 

Źródło: szczecin.eu

2018/05/09
© Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Wszelkie prawa zastrzeżone Kontakt: biuro (at) som.szczecin.pl, ul. Kilińskiego 3, 71-414 Szczecin
Województwo Zachodniopomorskie Gmina Miasto Szczecin Gmina Dobra Gmina Goleniów Gmina Gryfino Gmina Kobylanka Gmina Kołbaskowo Gmina Nowe Warpno Powiat Police Miasto Police Gmina Stare Czarnowo Gmina Stargard Szczeciński Miasto Stargard Szczeciński Gmina Stepnica Miasto Świnoujście